Black Friday cu stil: must-have-uri de beauty

Black Friday cu stil: must-have-uri de beauty. Black Friday s-a născut din haosul traficului american și s-a transformat în cea mai elegantă formă de nebunie controlată. Azi nu mai fugim după autobuz, ci după reduceri — și, să recunoaștem, e mult mai glam.

Noiembrie aduce cel mai mare eveniment de shopping al anului iar Black Friday la Notino dovedește încă o dată de ce este the biggest beauty moment of the year.
Pentru că știm cât de copleșitoare pot fi miile de oferte, am ales pentru tine câteva produse care fac valuri în lumea machiajului – lansări noi, multitasking și cu texturi care te fac să spui: da, merită!

1. IT Cosmetics Do It All Concealer – corectorul care chiar le face pe toate.

Acoperă imperfecțiunile dintr-o singură mișcare, dar în același timp îngrijește pielea ca un ser nutritiv. Formula lui inteligentă, cu acid hialuronic, niacinamidă și vitaminele B5 și E, luminează tenul obosit și îl menține hidratat până la 24 de ore.
Textura lejeră nu se adună în liniile fine, iar finish-ul rămâne proaspăt și luminos toată ziua. Cu el, “no-makeup makeup”chiar devine posibil.

2. NARS The Multiple – un clasic reînnoit și, sincer, indispensabil.

Stick-ul multifuncțional de la NARS poate fi blush, ruj sau fard de pleoape – tu alegi. Noua formulă e mai fină și mai ușor de aplicat, cu o culoare care se transformă din cremoasă în pudrată catifelat, pentru un look natural, difuz.
O singură atingere dă acel efect de prospețime fără efort, iar rezistența de 16 ore te scapă de orice stres.

3. Gucci Poudre de Beauté Éclat Soleil – bronzerul care dă sens expresiei „sărutat de soare”.

Textura sa fină și catifelată uniformizează tenul și creează o strălucire subtilă, dar sofisticată. Microsferele și pigmenții speciali estompează liniile fine și porii, lăsând pielea netedă și perfect bronzată întreaga zi. În plus, parfumul floral delicat și ambalajul vintage transformă aplicarea într-un mic ritual de plăcere.

4. Benefit Mighty Fine Brow Pen – sprâncene perfecte, fără dramă.

Cu vârful său ultra-subțire, acest pen creează linii fine care imită firele naturale de păr, oferind volum și definire chiar și sprâncenelor rare.
Rezultatul? Un look precis, curat, dar natural – acel „așa m-am trezit din somn” care, de fapt, știm cât de bine e calculat.

5. L’Oréal Paris x Mugler Highlighter Stick – iluminatorul care duce conceptul de glow la alt nivel.

Textura sa cremoasă alunecă ușor pe pomeți, pleoape sau decolteu, lăsând o strălucire intensă, ca o oglindă de lumină. Pigmenții fini reflectă perfect lumina, accentuând trăsăturile și oferind feței acel look sănătos și radiant, indiferent de lumină sau oră.
Când lipsește ceva din machiajul tău, de obicei lipsește asta — o atingere de lumină Mugler.

Black Friday e momentul perfect să încerci, să te joci și să strălucești. Cine spune că haosul reducerilor nu poate fi glam, n-a văzut niciodată un coș plin de frumusețe la prețuri irezistibile.

 

My title page contents